Milyen szép, ha együtt van a család! Persze csak ideig-óráig. A karantén ideje alatt azonban könnyen egymás agyára mehetnek a családtagok, főleg, ha már kész a lecke, rend van a szobában, kutya pedig soha nem is volt. Sakkozni unalmas, papírrepülőt hajtogatni dedós, a csendkirályon már túl vannak, a bújócskához túl kicsi a lakás, kimenni meg ugye nem lehet. De akkor mégis mit lehet csinálni? Lehet például mesélni – együtt. És hogy ettől könnyebb lesz-e elviselni egymást, az az előadásból kiderül!
A gyermek és a sárkány című magyarországi horvát népmese ezúttal a Sárkány család interpretációjában kel életre, akik az otthonukban található tárgyak és eszközök segítségével mesélik újra Palcsika és az édesanyja történetét. A mesében felbukkan egy bősz sárkány, a bölcs, ámde kissé szórakozott remete és még a tengeri disznó malaca is. Tárgyanimációs előadás a családi dinamikákról és a szülő-gyerek kapcsolat sokféleségéről.
Ajánlott korosztály: 5+
Dramaturg: Nagy Orsolya
Látványtervező: Grosschmid Erik (Blattner Géza-díjas)
Zeneszerző, dalszövegíró: Cseri Hanna
Koreográfus: Markó-Valentyik Anna (Junior Prima-díjas)
Rendezőasszisztens: Solténszky Ráhel
Író, rendező: Markó Róbert
Játsszák:
Dénes Emőke
Kocsis Pál (Jászai Mari-díjas)
Róbert Gábor m.v.
Simon András e.h.
Szakács Nadin e.h.
BEMUTATÓ: 2025. február 15. | MŰSORIDŐ: 50 perc
Az előadásban több erőteljes hanghatás is előfordulhat, amelyek zavaróak lehetnek az érzékenyebb nézők számára. Ennek kiküszöbölésére zajszűrő fülvédőt biztosítunk.
Előadásfotók
Játsszák
-
Dénes Emőke
-
Kocsis Pál Jászai Mari-díjas
-
Róbert Gábor m.v.
-
Simon András e.h.
-
Szakács Nadin e.h.
Előadások
-
A kismalac meg a farkasok - 01.10. A sűrű erdő közepén élő életigenlő malac, Ildikó és cseppet sem életigenlő barátja, Sándor, a varjú építkezésre adják fejüket. Először nádból, aztán fából, végül téglából építenek ideális malaclakot a gonosz farkas, Imre ellen. Kabóca Bábszínház 8200 Veszprém, Deák Ferenc utca 13 2026. 01. 10. 10:00 - 10:50
-
Robin Hood - 01.16. Az élőzenével fűszerezett kesztyűsjátékban az angolszász mondakör egyik legismertebb hőse, a tolvajok fejedelme egyszerre szórakoztató és tanulságos kalandjai kelnek életre a Kabóca Bábszínház színpadán. Kabóca Bábszínház 8200 Veszprém, Deák Ferenc utca 13 2026. 01. 16. 14:00 - 15:00
-
Robin Hood - 01.17. Az élőzenével fűszerezett kesztyűsjátékban az angolszász mondakör egyik legismertebb hőse, a tolvajok fejedelme egyszerre szórakoztató és tanulságos kalandjai kelnek életre a Kabóca Bábszínház színpadán. Kabóca Bábszínház 8200 Veszprém, Deák Ferenc utca 13 2026. 01. 17. 10:00 - 10:50
Még ajánljuk
-
25 éves a Kabóca Bábszínház- Vendégül látjuk Veszprémet! A Kabóca Bábszínház 25 éve hivatalos társulat Veszprémben, születésnapunk alkalmából egész éves kedvezményt hirdetünk.
-
MŰSORVÁLTOZÁS - 2025.12.20. Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy a 2025. december 20-án 10.00 órára meghirdetett Mennyei muzsika c. előadásunk betegség miatt elmarad.
-
Billenések — amikor új perspektívák nyílnak Új babaszínházi előadást mutatott be a Kabóca Bábszínház novemberben. A Billenések nem illeszthető a „szokványos” babaszínházi előadások sorába, hiszen a kísérletező jelleg, az új perspektíva erősen meghatározza az alapkoncepciót.
Iratkozzon fel a hírlevelünkre, hogy értesüljön újdonságainkról!